Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator


Ice Climbing Livigno

Lezení na ledopádech si mnoho lidí představí jako činnost takřka nemyslitelnou. Se správným vybavením a odpovídajícím lektorským vedením se jedná o sport, který není úplně nedosažitelný. Na některé z lehčích ledopádů se jistě můžete s průvodcem vydat. Livignu a jeho okolí se nachází více než 30 úchvatných ledopádů. Některé stojí za zhlédnutí i pouhým okem. Díky nízkým zimním teplotám trvá sezóna často až do března.Kurzy lezení na ledech a průvodcovství po ledopádech zajišťuje společnost Guide Alpine Livigno. Můžete začít jednoduchým kurzem pro začátečníky, kdy se na jednoduchém ledopádu naučíte základní prvky jištění, pohybů a bezpečnosti. Především se však naučíte jak používat lezecké pomůcky, cepíny a mačky. V druhé části základního kurzu vás vezmou na větší ledopád v obtížnosti odpovídající vašim dovednostem. Cena je 290 Eur, jeden průvodce připadá maximálně na 2 osoby.

Dalším kurzem je lezecký tréning. Ten je již určen lidem, kteří mají s lezením na ledu jisté zkušenosti, případně s horolezením obecně. Tento kurz trvá tři dny. První den se budete věnovat především zlepšování svých schopností. Naučíte se precizně pracovat s cepínem a mačkami, lanem, šrouby a dalšími jistícími a lezeckými prvky. Druhý den je více zaměřen na samotné jištění, použití šroubů a přírodních chytů. Třetí den se vydáte zdolat ledopád odpovídající vašemu progresu. Tento kurz stojí 420 Eur a opět se jej mohou účastnit u jednoho průvodce pouze dvě osoby.

Třetím typem kurzu je pouze doprovodné lezení. Veškeré vybavení je možno zapůjčit přímo u Guide Alpine. Na cestu je dobré se obléci maximálně sportovně, nepromokavé oblečení a kvalitní rukavice, případně sluneční brýle.

Kontakt:
Alpine Guides
Tel: +39 328 709 59 50
info@guidealpine.info
www.guidealpine.info

lezení na ledech

Hotel Livigno - rezervace

Odkazy


Free web templates presented by QARTIN – Our tip: Webdesign, Webhosting, odkazy